Pošamies svētkiem! 2017.gada decembris

Decembra mēnesis – tuvojas Advente, Ziemassvētki, nav aiz kalniem arī jaunais gads. Visur manāma rosība – jāizveido Adventes vainadziņš (pats skaistākais), jādomā par telpu noformējumu – jārada tuvojošos svētku noskaņa! Arī dienas aprūpes centrā “Stropiņš” par visu tiek domāts savlaicīgi. Nu ir “Stropiņā” kā īstā stropā! Īsta pirmssvētku darbnīca. Tiek griezts, zīmēts, līmēts, mērīts. Katrs jaunietis grib pielikt savu roku svētku gaišuma radīšanā. No kādas telpas atskan skanīgas balsis – notiek muzikālā nodarbība, te atkal mūzikas ritmā dimd soļi, ir skaidrs, ka tiek apgūti jauni deju soļi.

Jau par tradīciju kļuvusi jauniešu vēlme parādīt sevi arī aktiermākslā. Tiek iestudēts kārtējais Ziemassvētku uzvedums, lai ar to radītu priekpilnus brīžus paši sev, bet, visvairāk jaunieši vēlas iepriecināt savus vecākus, visus sev apkārt tik mīļos un labos cilvēkus. Parasti iestudējumā piedalās visi “Stropiņa" klienti. Katram ir dota iespēja parādīt uz pierādīt sevi un visi kopā mēs to protam un varam, jo viss tiek darīts no sirds! Jaunieši ir ļoti aktīvi un atsaucīgi. Protams, neiztikt arī bez komiskām un sirdi aizkustinošām situācijām, bet tāds jau tas “aktieru” darbs ir! Lai “neturētu sveci zem pūra!” gribam sevi parādīt arī ārpus centriņa. Laba sadarbība izveidojusies ar Valmieras pilsētas pansionāta iemītniekiem. Vienmēr esam tur mīļi un silti sagaidīti. Tas ir abpusējs devēja un ņēmēja prieks! Arī turpmāk ceram uz sadarbību, un ne tikai ar Valmieras pilsētas pansionāta iemītniekiem, “Stropiņš” ir atvērts sadarboties visiem!
Priecīgus un gaišus Ziemassvētkus visiem valmieriešiem vēl DAC “Stropiņš”!

Jaunieši iepriecina vecākus 19.05.2017.
Teātra izrāde, muzikāls priekšnesums, cienāšanās — tā dienas centrā jauniešiem ar īpašām vajadzībām «Stropiņš» tika svinēta Ģimenes diena.
Ģimenes, kuru atvases centrā radoši pavada darba dienas, ir ļoti apmierinātas ar piedāvāto pakalpojumu, kas ir milzīgs atbalsts ģimenēm, lai vecāki varētu turpināt aktīvu dzīvi, būt darba attiecībās, bet jaunieši, kuriem nereti pieaugušā klātbūtne nepieciešama teju 24 stundas diennaktī, var apgūt daudz jauna un darīt lietas, kas pašus aizrauj — apgūt dažādas sadzīves iemaņas, muzicēt, dejot, sportot.
Valmieriete Sandra Mauriņa ir 29 gadus vecā Artūra mamma un viena no daudzajām mammām, kuru «Liesma» satika todien, kad mātes un ģimenes vērtības tika liktas pasaules centrā. Artūrs tikko mammai bija uzdāvinājis paša gatavotu, izlocītu un līmētu ziedu pušķi, uzrakstījis apsveikuma kartīti un rādījis, ko jaunu apguvis, kā laiku pavada kopā ar vienaudžiem.
«Mammai būt ir liels prieks, lai kādas bērniem arī gadās veselības problēmas. Iesākumā bija grūtāk, bet nācās to pieņemt, jā, iemācījāmies ģimenē sadzīvot ar notikušo. Artūrs tāpat ir apmeklējis bērnudārzu, mācījies speciālajā skolā, mājmācībā, Dauguļos pabeidza arī to mācību gadu, kad vajadzēja apgūt profesionālās iemaņas.
TEĀTRA SPĒLĒŠANA ir viena no radošajām nodarbēm, kas «Stropiņa» jauniešus aizrauj.


Stropiņā konkurss!

Dienas centrs “Stropiņš” ar vien organizē aktivitātes, lai dienas centra ikdienu veidotu krāsaināku, radošāku un prasmēm bagātāku. Lai noskaidrotu, kurš tad dienas centrā ir Supermeitene un Superpuika, tad no 01. līdz 31.martam Dienas aprūpes centrā “Stropiņš” norisinājās konkurss “Superpuika un Supermeitene – 2017”

Konkursa sākumā jaunieši tika iepazīstināti ar konkursa noteikumiem, aktivitātēm, vērtēšanas kritērijiem. Jauniešiem bija sevi jāparāda dažādās aktivitātēs:

  • Telpu uzkopšana;
  • Produktu sagatavošana dažādu salātu pagatavošanai;
  • Kā sokas darbs ar papīru, un citiem materiāliem – apsveikumu izgatavošanai;
  • Veļas gludināšana, locīšana;
  • Kokapstrādes nodarbībās;
  • Galda klāšanas un nokopšanas prasmes

Visu mēnesi tika vērtēta arī jauniešu prasme savstarpēji komunicēt, izrādīt cieņu, godīgumu, draudzību, pieklājību, uzvedību pie galda vai publiskās vietās. Prasmes tika vērtētas 5 baļļu sistēmā. Lai katrs piedalītos vērtēšanā, jaunieši bija arī vieni no žūrijas locekļiem, kuri piedalījās Superpuikas un Supermeitenes izvirzīšanā.
Konkursa beigās noskaidroti Superpuika un Supermeitene, bet pārējie dalībnieki ieguva vienu no nominācijām: nopietnākais, prātīgākais, draudzīgākais, romantiskākais, radošā dvēsele, runātīgākais, spriganākais, misters sapņotājs, izpalīdzīgākais, sportiskākais, dziļdomātājs, vērīgākais, izveicīgākais un jokdaris.
Ar nepacietību jau gaidām Superpuika un Supermeitene - 2018!

Dienas centra jaunieši pošas Latvijas simtgades svētkiem! 2017.gada maijs

Vairs nav aiz kalniem Latvijas simtgades pasākumi, kad caur dejām un dziesmām tiks atzīmēti svētki un Dienas centra “Stropiņš” jaunieši arī pošas svētkiem!
Fonds “Iespēju tilts” ik gadu personām ar invaliditāti meklē iespējas kā pilnveidoties, kā sevi attīstīt gan fiziski, gan radoši, lai sagādātu prieku sev un sabiedrībai. Ikdienā Dienas centra jaunieši apgūst dažādu ritmu dejas, kuras sniedz emocijas caur savstarpējām vārdu spēlēm, deju soļiem un skanīgu ritmisku mūzikas pavadījumu. Ar dažiem mūsu priekšnesumiem esam jau priecējuši savus draugus un vecākus, bet gribam sagādāt prieku plašākai sabiedrībai. Pateicoties iespējai, kuru sniedz projekti, mums izdevās īstenot savu sen loloto sapni, sagādāt dejotāju grupai skaistus tērpus. Lai saglabātu latvisko identitāti un postos svētkiem, Dienas centra “Stropiņš” jaunieši paši mēģinās darināt savus stilizētos linu tautu tērpus. Palīdzēs un mācīs tērpus darināt šuvēja, bet kuriem ir grūtības ar pirkstu motoriku palīdzēs vecāki, tā kopā sadarbojoties taps tērps, kas būs pašu darināts, tādā veidā radot īpašu pievienoto vērtību tērpiem. Protams, neiztikt arī bez aksesuāru – galvas vainadziņu darināšanas.

Pirmā lielā uzstāšanās būs 26.novembrī, kad Fonds atkārtoti organizēs Labdarības koncertu par ziedojumiem. Mūsu prāt, vēl daudziem apmeklētājiem palicis atmiņā iepriekš noorganizētais Labdarības koncerts “Sadosimies rokās”, kad kopā tika aicināti gan dziedātāji, dejotāji un Valmieras teātra aktieri. Šogad atkal aicināsim valmieriešus, draugus un viesus baudīt koncertu un vienlaicīgi ziedot Valmieras un tās apkārtnes ģimenēm, kuras audzina bērnus ar īpašām vajadzībām noorganizējot “Vasaras skoliņu rūpju bērniem”. Koncerts būs kā pirmais Ziemassvētku vēstnesis labiem darbiem un programmu vēl neatklāsim, tā tiek rūpīgi plānota.
Iepriekš minētās aktivitātes, Fonds var īstenot apstiprinātajam projektam, kuru finansē A/S «Latvijas valsts meži» Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē Fonds Ziedot.lv

Jaunieši izzina Leonardo Da Vinči izgudrojumus (30.09.2016.)

Septembra nogalē Dienas centra apmeklētāji bija ekskursijā “Z(in)oo” centrā Cēsīs, kurā tika aplūkoti un aptaustīti ģeniālie Leonardo Da Vinči izgudrojumi. 
Centrs piedāvā interaktīvas ekspozīcijas un dažādas tehnoloģijas, kuras mēs paši varējām izmēģināt, piemēram, pārbaudīt dabas likumus: mācīties matemātiku lēkājot, izbaudīt gravitāciju šūpolēs, izprast berzi braucot ar neparastiem kartingiem, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, saprast katapultas darbības principus, būvēt un vadīt robotus, redzēt zibeni, kā arī kustināt priekšmetus ar domu spēku. 
Kopā „Z(in)oo” piedāvā vairāk nekā 200 dažādas eksponātus, kuru skaits regulāri tiek papildināts.


Paldies par svētku sajūtu! (15.09.2016.)

Patīkamu pārsteigumu 7.septembrī Dienas aprūpes centram “Stropiņš” sagādāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kurš bija ieradies Dienas centru sveikt 1 gada jubilejā! Katrs jaunietis vēlējās sasveicināties ar rokas spiedienu, kuriem J.Baika kungs laipni atsaucās, ar katru pārmijot kādu vārdu.Jaunieši rādīja savus pašu rokām darinātos suvenīrus un stāstīja par nodarbībām un kopā pavadīto laiku un ieguvumiem. Kokapstrādes nodarbībās izgatavoti mazi suvenīri, koka beņķi, bet ziemai jau tiek gatavoti materiāli, lai ar tiem varētu darboties jaunieši ar dažādām spējām. Nodarbības mijas ar tējas un muzikālajām pauzēm, kad tiek pārrunāti nozīmīgi notikumi un izdziedātas dziesmas noskaņojuma uzlabošanai. No domes priekšsēdētāja saņēmām atzinuma vārdus par paveikto. “Prieks, ka telpas iekārtotas un pielāgotas, lai jaunieši varētu justies kā mājās un saņemt sev nepieciešamo nodarbošanos brīvā laika lietderīgai pavadīšanai”.- J.Baiks

Savukārt dienas centra “Stropiņš” un fonda “Iespēju tilts” darbinieki vēlēja veiksmīgu turpmāko sadarbību ar Valmieras pilsētas pašvaldību un paldies par izrādīto interesi. Jāatgādina, ka gadu atpakaļ Valmieras pilsētas pašvaldība Dienas aprūpes centra funkcijas deleģēja Fondam “Iespēju tilts”, saņemot arī Labklājības ministrijas līdzfinansējumu. Dienas centrs klientiem nodrošina plašu pakalpojumu klāstu – gan nodarbes brīvā laikā, gan sporta, darba un deju nodarbības, arī psihologa, fizioterapeita, sociālā darbinieka un sociālo aprūpētāju pakalpojumus.

Parāda invalīdu varēšanu!

Fonda "Iespēju tilts» paspārnē gadu darbojies dienas aprūpes centrs bērniem un jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem «Stropiņš».
Ik dienu vairāk nekā desmit jaunieši no Valmieras un tuvējās apkārtnes dodas uz nodarbībām dienas centrā, gluži tāpat kā bērni steidz uz bērnudārzu, pusaudži uz skolu, bet pieaugušie darba gaitās.
«Stropiņš» ir viņu iespēja darīt to, kas aizrauj, patīk, palīdz attīstīties un justies vajadzīgam sabiedrībā. Foto

«Šīs ir dienas mājas: ar priekiem, pārdzīvojumiem, ar emocijām. Notiek nodarbības, ir jauki darbinieki, atbalsts no visām pusēm: no līdzcilvēkiem, no pašvaldības. Par to īpašs paldies, ka varam nodrošināt pakalpojumu tik lielā apmērā,» sacīja «Iespēju tilta» valdes priekšsēdētāja Zita Gustavsone, uzrunājot centra audzēkņus, darbiniekus un klātesošos, kas piedalījās «Stropiņa» gada jubilejas svinībās.
Jāatgādina, ka kopš 2010. gada Valmieras Sociālais dienests bērniem un jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem bija nodrošinājis pieskatīšanas funkciju dienas centrā. Taču, ņemot vērā to jauniešu skaita pieaugumu, kam palīdzība nepieciešama, pērn Valmieras pilsētas pašvaldība lēma deleģēt dienas centra esošās funkcijas nodibinājumam «Iespēju tilts». Tā, saņemot arī Labklājības ministrijas līdzfinansējumu, tika izveidots «Stropiņš», kurā klientiem pieejamas dažādas nodarbes brīvajam laikam, sporta un darba terapija, arī psihologa, sociālā darbinieka un sociālā aprūpētāja pakalpojumi.
BŪŠANA SABIEDRĪBĀ ir viens no galvenajiem «Stropiņa» klientu ieguvumiem. Ārpus ģimenes un mājas, kopā ar vienaudžiem un zinošu speciālistu uzraudzībā bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām apgūst daudz jauna. Arī dejā izdzīvo priekus un bēdas.
Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē: 23. Augusts, 2016


DAC "Stropiņam"jau 1 gada jubileja! 

Cik neticami ir tas, ka laiks ātri skrien, tik neticami ir arī tas, ko mēs esam paspējuši paveikt viena gada laikā!!! Lai gan satiekoties Dienas centriņā pirmo reiz, palielam visi jau viens otru savstarpēji pazina, taču vienalga bija vērojams apmulsums, nezināšana kas, kur, kā, ko drīkst un nedrīkst darīt, teikt un t.m.l., tad tagad rīts jau aizsākas ar skaļiem smiekliem/pozitīvo devu visai dienai. Arī darbi “iet kā no rokas”, jo zin, ka vienmēr ir pie kā griezties un noskaidrot visu nepieciešamo, un tie pat ne vienmēr ir darbinieki, bet gan paši jaunieši, jo cits pie cita tik ļoti pieraduši, un zin, kas kuram labāk izdodas. Un tas viss tikai nepilna gada laikā!

Tālāk mazs ieskats šī brīža aktivitātēs: 

Kokapstrādes nodarbības: Kokapstrāde jauniešiem notiek divas reizes nedēļā – pirmdienās, otrdienās. Apsveicami ir tas, ka nepilna gada laikā jaunieši ir sapratuši kas kuram labāk padodas/vairāk patīk un izveidojuši savu komandu, (viens mizo koku, otrs no tā griež, trešais veido u.t.t.) kas ir ļoti labi, jo raitā ritmā darbiņi “ātri iet uz priekšu.” Sākām ar pavisam parastām figūriņām, nu jau veidojam Māras zīmes, spēles, pat “steķus”, u.c..

Radošās nodarbības: Radošās nodarbības notiek trīs reizes nedēļā – trešdienās ceturtdienās un piektdienās. Arī šeit mēs ļoti ātri pilnveidojamies, un darbiņi ar katru reizi pavisam atšķirīgi – vienu nodarbību veidojam dekorus attiecīgajiem svētkiem, otru nodarbību taisām kastītes vai viņas apgleznojam u.t.t. Pašlaik pateicoties ziedojumiem, pa kuriem iegādāti materiāli, lejam sveces un gatavojam ziepes, kas jauniešiem ĻOTI patīk. Radošajās nodarbībās var spilgti redzēt kā kaut mazdrusciņ, bet uzlabojas roku kustības, tieši tāpēc mēģinām pielāgot darbiņus katram individuāli.

Dzīves iemaņu apgūšana: Šī nodarbība notiek reizi nedēļā – piektdienā, kad mēs pēc radošās darba nedēļas uzkopjam telpas, mācamies būt atbildīgi par centriņā esošajām lietām, par kurām ir jārūpējas (piem., augiem). Ievērojam pareizu galda kultūru un atgādinām viens otram par ceļu satiksmes noteikumiem.

Psihologa konsultācijas: Psihologa konsultācijas ir vienu reizei nedēļā – ceturtdienās, grupu un individuālas. Nodrošinām pozitīvu atmosfēru, lai nerastos savstarpējie konflikti.

Datora pamatprasmju apgūšana: Šeit vairāk gan nostiprinām jau esošās zināšanas, kā arī ir lietas, ko klients ļoti vēlas iemācīties, tad ar vienkāršiem paņēmieniem kopīgi mēģinām apgūt. Nodarbības notiek tikai individuāli un pēc katra jaunieša vēlmēm.

Sporta nodarbības: Sporta nodarbības notiek divas reizes nedēļā – pirmdienās un trešdienās, kad visbiežāk ejam nūjot, pēc katra jaunieša individuālajām spējām un ātruma, sadaloties vairākās grupiņās. Protams ir dienas, kad spēlējam bumbu, vai citas aktivitātes. Sporta nodarbības palīdz uzlabot kā fizisko tā garīgo veselības stāvokli.

Fizioterapijas nodarbības: Šīs nodarbības notiek reizi nedēļā – otrdienās. Ja no sākuma jaunieši mazliet negribīgi un “slinki” gaidīja šo nodarbību, tad tagad visi ar prieku nevar sagaidīt, kad tad mēs atkal vingrosim. Jaunieši paši saprot cik tas ir ļoti veselīgi un vajadzīgi organismam, tāpēc ar lielu atbildības sajūtu uztver šo nodarbību.

Deju kustību nodarbība: Savukārt TanzPro nodarbība notiek reizi nedēļā – ceturtdienās. Šo nodarbību drīzāk varētu saukt kā “garīgo ceļojumu” – kustības ir tik ļoti, ļoti pielāgotas mūzikai un mūzika ir tik ļoti pozitīva, ka skatoties uz dejojošiem jauniešiem, liekas, ka dejas laikā ir aptvertas visas pozitīvās emocijas un ar katru pielikto soli pie zemes tās sāk virmot gaisā.  Ar dejām, esam jau uzstājušies vairākos pasākumos, kas dod lielu gandarījuma sajūtu jauniešiem.

Neskatoties uz visām šīm aktivitātēm, mēs atrodam laiku arī, lai vienkārši atpūstos - zīmējot, krāsojot, pavadot brīvo laiku pie datora, protams, ejam ārā uzspēlēt basketbolu, badmintonu, galda tenisu un citas āra spēles. Dodamies pastaigās, iepazīstam Valmieru, braucam ekskursijās UN katra mēneša pēdējā piektdienā mums ir jubilāru balle, kad sveicam visus jauniešus, kuriem konkrētajā mēnesī ir bijuši svētki. Nesens jaunums pie svinīgās daļas ir DAC “Stropiņa” rūķīšu godināšana ar pateicības rakstu. UN PROTAMS pēc tam esam sagatavojuši spēles/mūziku kārtīgai diskotēkai.

Jāuzsver, ka šo pakalpojumu izmaksas sedz Valmieras pilsētas pašvaldība un Labklājības ministrija, tāpēc PALDIES par plašā pakalpojuma klāsta nodrošināšanu!


Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .