Čaklās Bites Bode svin 1 gada jubileju!

Hei, hei, sociālais uzņēmums "Čaklās Bites Bode" 13.septembrī atzīmēja jau savu pirmo darbības gadu! Kopā tika aicināti visi Bodes amatnieki, lai iepazītos viens ar otru, lai mēs, Bodes vadītāji, pateiktu Paldies, ka Jūs esat tik aktīvi un radoši un vēlējām, lai idejas nekad neapsīkst!  
Foto no dzimšanas dienas tortes:)

Valmierā pirmais sociālais uzņēmums ir atvērts Jūsu ideju īstenošanai 20.05.2019.

Sociālo uzņēmumu mērķis ir sociālo problēmu risināšana, un mūsu valmieriešu uzņēmuma sociālā misija ir dot iespēju iedzīvotājiem no dažādām sociāli neaizsargātākām grupām pacelt savu dzīves līmeni un iekļauties sabiedrībā. Ar sociālo uzņēmumu var sadarboties daudzbērnu māmiņas, cilvēki ar invaliditāti, seniori, bez darba palikušie, kuri prot un vēlas radoši izpausties. Čaklās Bites Bode aicina – pirms pērkat vai rīkojat pasākumus un ballītes, atnāciet, mēs palīdzēsim realizēt Jūsu idejas! Bodē ikviens var atrast sev vēlamo.
Bode aicina valmieriešus un viesus atbalstīt vietējos ražotājus

Jau 22 gadus pēc kārtas Valmierā notika izstāde “Vidzemes uzņēmēju dienas” 20.05.2019.

17. un 18.maijā Valmieras centrā Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) jau 22.gadu pēc kārtas aicināja ikvienu apmeklēt “’Vidzemes uzņēmēju dienas 2019”. Tās tiek rīkotas sadarbībā ar Valmieras pilsētas domi un “Citadele banka”, pulcējot vairāk nekā 250 uzņēmumu, novadu un ārvalstu stendus. Šogad uzņēmumu, amatnieku, mājražotāju rindas papildināja arī pirmais Valmierā izveidotais sociālais uzņēmums Čaklās Bites bode.

Savai pirmajai uzņēmēja debijai, Čaklās Bites Bode gatavojās jau laikus. Tika darināti iepirkuma maisiņi ar Valmieras un Čaklās Bites Bode kopēju logo, esot lepniem, ka esam valmierieši. Uzrunāti mūsu vietējie amatnieki par piedalīšanos uzņēmēju dienās, tādā veidā valmieriešiem un viesiem sniedzot mazu ieskatu, kā top brīnišķīgie darbiņi, kas tiek tirgoti Čaklās Bites Bodē. Savu sniegumu rādīja arī Dienas aprūpes centra “Stropiņš” jaunieši, kuri uz vietas parādīja kā tiek gatavoti sviesta nazīši un kā top glezna ar magonēm, ļaujot arī apmeklētāju bērniem veikt kādu otas triepienu, veidojot kopīgu darbu.

Līdztekus uzņēmēju izstādei, Valmieras koncertzālē tika rīkots arī biznesa forums “Kā pastāvēt Latvijas uzņēmējdarbībai globālajā pasaulē”, kur eksperti, politikas veidotāji un uzņēmēji diskutēja par šķēršļiem un priekšrocībām mūsu biznesa vidē. Čaklās Bites Bode arī piedalījās, lai uzklausītu uzņēmējdarbības ekspertus, jo mums kā sociālās uzņēmējdarbības celmlaužiem Valmierā daudz vēl jāapgūst. Foto atspoguļojums Paldies visiem mūsu čaklajiem amatniekiem par atbalstu un dalību uzņēmēju dienās! Lai izdodas!

Idejas dāvanām Valmierā

Idejas dāvanāmČaklās Bites Bodes ideju krātuvē var atrast Vidzemes ziedu jostas, dažādus tamborējumus un adījumus (zeķes, cimdi, arī ar truša vilniņu, rotaļlietas, bērniem - zeķītes, čībiņas, rotaļlietas), adīti suņu mētelīši; gleznas; Daiļamatniecība, austas grāmatzīmes, prievītes, lina izstrādājumi; Keramika, tās suvenīri, izstrādājumi, māla trauki, podi, vēja zvani, magnētiņi; vainadziņi, mākslīgo ziedu vainadziņi; Pinumi, pītie groziņi, bērzu tāss groziņi; Koka izstrādājumi, koka karotes, sviesta nazīši, lāpstiņas, koka attīstošas rotaļlietas bērniem; Apģērbi, bērnu, preces bērniem; Suvenīri, spēka zīmes, dāvanas, apgleznotas dāvanu kastes, vaska sveces; pērļotas brošas, rokassprādzes, auskari; ziepes; Metālizstrādājumi, metāla kalumi, malkas grozi, metālizstrādājumi, zvani, pakaramie, pakaviņi, un daudz, daudz citu piedāvājumu Valmierā, Čaklās Bites bodē:)


Darbu uzsāk sociālais uzņēmums

Valmierā savu sociālo uzņēmējdarbību uzsācis Fonds “Iespēju tilts”, durvis verot sociālam uzņēmumam “Čaklās Bites Bode”, kurā katram pilsētas iedzīvotājam un viesim ir iespēja izdarīt sociāli atbildīgus pirkumus.

Sociālā uzņēmējdarbība nozīmē ražot preci vai sniegt pakalpojumu ar mērķi risināt kādu sociālo problēmu vai radīt labumu sabiedrībai, nevis gūt maksimālu peļņu. Fonda sociālā misija ir organizēt sociāli atbildīga uzņēmuma darbošanos un dot iespēju iedzīvotājiem no dažādām sociāli neaizsargātākām grupām padarīt savu dzīvi sociāli un ekonomiski vieglāku. 

Interesanti tas, ka sociālā misijā var  piedalīties ikviens, jo:

  • TU vari pozitīvi ietekmēt sociāli neaizsargātākos iedzīvotājus;
  • TU vari veikt sociāli atbildīgus pirkumus veikalā;
  • TU vari atbalstīt darba integrācijas attīstību!

Sociālā uzņēmuma Čaklās Bites Bode ir jauku ideju krātuve, kurā krājumus veido cilvēki ar invaliditāti, vientuļie seniori, daudzbērnu māmiņas, vecāki, kuri audzina bērnus ar īpašām vajadzībām, kuri prot radoši radīt skaistas lietas. Čaklās Bites Bodē iegādājamas arī lietas, ko ražojuši amatnieki no Vidzemes un Latgales. Bodes piedāvājums ir plašs, aicinām un gaidām ikvienu Garā iela 10, Valmierā! Foto atspoguļojums Bodes atvēšanas dienā

Durvis vērs "Čaklās bites bode" 

Valmierā 2018.gada 15. septembrī plkst.12:00 durvis vērs jauns veikaliņš Garā ielā 10. Veikaliņam dots zīmīgs nosaukums «Čaklās bites bode» un šis ir pirmais sociālās uzņēmējdarbības uzņēmums Valmierā. Daudzbērnu mammas, bez darba palikušie, cilvēki ar īpašām vajadzībām, seniori pirmspensijas un pensijas vecumā, kuri prot un vēlas radoši izpausties, varēs sadarboties ar sociālo uzņēmumu.

Eiropas Sociālā fonda projekta «Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai» ietvaros Attīstības finanšu institūcija ALTUM piešķīrusi grantu 20 000 eiro apmērā fondam «Iespēju tilts», lai tas organizē un attīsta vietu, kur iedzīvotāji no dažādām sociālā riska grupām var savu dzīvi darīt sociāli un ekonomiski vieglāku.
Mērķgrupām šis ir reāls atbalsts, jo var pie mums mēģināt notirgot saražoto. Jau sadarbojamies ar vairākiem amatniekiem, kas uz bodi jau atveduši savu preci: dažādus izstrādājumus no koka, adījumus, izgatavotas rotaslietas un daudzus citus izstrādājumus, kas priecē acis. Droši mūs var uzmeklēt ne tikai valmierieši, bet arī cilvēki no novadiem un attālākām vietām. Būtiskākais, ko, organizējot sociālo uzņēmumu, mēs varam paust: mēs dodam iespēju cilvēkiem ar invaliditāti, cilvēkiem, kuri ilgstoši bijuši bez darba, iespēju būt sabiedrībā, radoši darboties, justies kā pratējam, būt līdzcilvēkiem vajadzīgam un arī nopelnīt,» sacīja fonda «Iespēju tilts» pārstāve, kura koordinē projekta «Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai» norisi, Sanda Kalniņa.

Uzsākt sociālo uzņēmējdarbību nav viegli, jo, ja vērtē pavisam racionāli, tad šie jēdzieni it kā nav savienojami. Uzņēmējdarbība ir bizness, tas ir uz peļņu vērsts process, bet sociālā sfēra ir ļoti jutīga. Būtībā par sociālo uzņēmumu cilvēkiem, arī pircējiem, ir jādomā gan par to, ka viņš par konkrētu samaksu ir gatavs pirkt, piemēram, invalīda, seniora vai mazākumtautību cilvēka izgatavoto, gan pie reizes viņš ir gatavs ziedojumam, jo sociālā uzņēmumā realizētās produkcijas klāsts nedrīkst būt lēts. Mums, preci realizējot, nav noteikta PVN likme, mēs varam šo nodokli neievērot, bet šajā gadījumā līdzcilvēkiem ir jāsaprot, ka viņi šai vietai un lietām var dot pievienoto vērtību par īstu un varbūt smagi slima cilvēka roku darbu, radošo izpausmi, maksājot dārgāk,» pārdomās dalījās Sanda Kalniņa, stāstot, ka divus gadus jaunais uzņēmums it kā var darboties saudzējošākā režīmā, jo saņemts šis finansiālais atbalsts attīstībai, taču vēlāk, ja ir mērķis uzņēmumu attīstīt, tad sociālais uzņēmums tāpat kļūst par tirgus dalībnieku un secīgi daudzu sociāli neaizsargātu cilvēku iespēja turpināt ražot un savus ražojumus realizēt, izmantojot sociālās uzņēmējdarbības pamatu, ir savā ziņā atkarīga no valmieriešu, pilsētas viesu pirktspējas un patiesās vēlmes, piemēram, suvenīru, kādu saimniecībā noderīgu lietu vai dāvanu karti iegādāties nevis lielveikalā, bet mazā Garās ielas «Čaklās bites bodē».

Mēs esam nodomājuši vēl iet un runāt pašvaldībā, tūrisma informācijas centrā, lai gan vietējie, gan iebraucēji tiek papildus informēti par šo Valmieras uzņēmējdarbības veidu, mūsu veikaliņu. Fonda «Iespēju tilts» valdes priekšsēdētāja Zita Gustavsone, atgādina, ka Garā ielā 10 jau darbojas arī dienas centrs jauniešiem ar garīgās attīstības traucējumiem un arī viņu dienā paveiktais nonāks bodes plauktos. «Jaunieši lej sveces, vāra ziepes, esam jau padomājuši par šo ražojumu noformējumu, un arī šos izstrādājumus ikviens varēs nopirkt mūsu bodītē. Tāpat būs pieejamas arī dāvanu kartes, kuras iedāvināt draugiem, paziņām, lai nāk un izvēlas sev vajadzīgo,» stāstīja Zita Gustavsone, uzsverot, ka cilvēki ar invaliditāti, īpaši cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem, ir sociāli ļoti neaizsargāta iedzīvotāju daļa un viņiem atrast vietu darba tirgū ir teju neiespējami.

Šāda sociāla uzņēmējdarbība ir viņu iespēja. Mēs iepriekš bijām runājuši ar ražojošiem uzņēmumiem, ar lielākām un mazākām ražotnēm, un uzņēmumu vadītāji bija pat ieinteresēti atbalstīt, taču ātri tapa skaidrs, ka mūsu jaunieši nevar iekļauties ražojoša uzņēmuma darba ikdienā. Viņi nevar nostrādāt mērķtiecīgi vairākas stundas no vietas, viņi nevar izturēt tādu slodzi un darba ritmu, bet mazā sociālā uzņēmumā, kur darbošanās ir radoša, bet mērķtiecīga, ievērojot darba un atpūtas režīmu, viņi var sevi apliecināt,» tā Zita Gustavsone.
Jāpiebilst, ka «Čaklās bites bodē» būs iegādājamas arī lietas, ko ražojuši amatnieki no Gulbenes, Cēsīm, Limbažiem, kuri nav sociālā riska mērķgrupu pārstāvji, bet projekts pieļauj šādu līdzdalību, un tā ir laba iespēja dažādot veikaliņa sortimentu.
Gaidām ikvienu sestdien, 15.septembrī uz veikaliņa atvēršanu plkst.12:00.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .