Čaklās Bites Bodei savs e-veikals!

Ar prieku varam paziņot, ka pēc trīs mēnešu darba, Valmieras sociālam uzņēmumam "Čaklās Bites Bode" ir atvērts savs internetveikals! Tas nozīmē, ka daudz vieglāk un ērtāk varēs iepirkties arī tie, kas nav valmierieši, bet ir mūsu esošie un topošie draugi visā Latvijā!                                          

2020.gada pavasaris visu dzīvēs ienāca ar milzīgām pārmaiņām, kuras negatīvi ietekmēja jebkuru klātienes veikalu, jebkuru pakalpojumu. Tāpēc Fonda “Iespēju tilts” prātos sāka rosīties doma par internetveikala izveidi. Arī mums jābūt spējīgiem reaģēt uz ārējo faktoru iedarbību, ko nevaram ietekmēt. Jāpiebilst, ka dzīvojam digitālā gadsimtā, sabiedrība mainās, arvien vairāk ir cilvēku, kuri visu dara digitāli, jo mainās ieradumi. Tāpēc nepieciešamība pēc internetveikala, ir tas, ko modernā sabiedrība sagaida arī no mums. Mums internetveikals būs kā iespēja biznesa izaugsmei, varbūt ne lielai, bet izaugsmei! Mazliet atskatoties laikā, kad tika atvērta Čaklas Bites Bode, Fonds uzņēmās sociālo misiju - sniegt atbalstu sociālam riskam pakļautiem iedzīvotājiem: personām ar invaliditāti, senioriem, daudzbērnu māmiņām un pirms pensijas vecumu sasniegušiem, kuri ir radoši amatnieki Vidzemē. Fondam ir ļoti svarīgi sniegt atbalstu šiem ļaudīm, jo nododot savu preci veikaliņā, mēs visi kopā varam viņu dzīves padarīt sociāli un ekonomiski vieglākas! Un pircējs ir otra sabiedrības daļa, kurš veicot sociāli atbildīgus pirkumus veikaliņā, atbalsta darba integrācijas attīstību. Tādā veidā mēs panākam sabiedrības vienošanas procesu, mijiedarbību starp dažādo, veicinām vienu no demokrātijas stūrakmeņiem - iecietības vairošana!

Tāpēc bija jāmeklē risinājums kā pēc iespējas ilgāk un veiksmīgāk sniegt atbalstu mūsu īpašiem amatniekiem. Sociālā uzņēmuma "Čaklās Bites Bode" veiksmes elementi ir īpašie amatnieki un sortimenta izvēle, kura būtiski atšķiras no tās, kas atrodas lielveikala plauktos. Vēlamies piebilst, kad amatniekiem ir "algas diena", mums patiess prieks redzēt dzirkstošas un priecīgas šo senioru, invalīdu acis! Tāpēc jārada apstākļi, lai varētu pārdot vairāk un ilgāk redzēt priecīgās acis un sabiedrība ir tā daļa, kas var darīt priecīgas šīs acis! Tieši tik vienkārši tas ir! Mūsu sociālais uzņēmums vairo labo ilgtermiņā!                                                                 

Nu lūk, ir atvērts! Rakstām meklētājā Čaklās Bites Bode  un laipni lūgti iepirkties! Preces e-veikalā ik dienu tiek papildinātas, lai arī šeit būtu plašs sortiments, kas ir uz vietas Bodē.   Aktivitāte “Sociālā uzņēmuma ilgtspējas nodrošināšana” tiek finansēta EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” ietvaros.


Sveiciens! Šodienas stāstu sērijā par Maiju un Juri Līrmaņiem!

Valmierieši, lepojamies ar saviem iedzīvotājiem!👏

🌼 Mūsu koka darbu amatnieki
🌼darbi uzrunā pircējus ar kvalitāti
🌼darbi uzrunā pircējus ar cenu
🌼un protams ar sirds mīļumu, kas ielikts katru darbu veidojot
Bodē var iegādāties: dažāda izmēra koka lāpstiņas, koka karotes, pakavi dažāda izmēra (atslēgām), no koka veidotas atslēgas, arī pulksteņi pakava veidolā

Sveiciens, visiem mājražotāju atbalstītājiem💐

Čaklās Bites Bode nolēma, ka jūs jāiepazīstina ar mūsu īpašajiem čaklajiem amatniekiem😉
Dženjana –

 Atbalstoša un mīloša māmiņa saviem bērniem 🥰
🌼 Burvīgo rotaļlietu un bērnu kostīmiņu meistare👼
🌼 Mudīgi un rūpīgi izpilda jūsu vēlmes
🌼 Ļoti atsaucīga un sirsnīga personība👏
Nāc un atbalsti! Dāvā prieku saviem bērniem😇
                                                

 

Priecīga ziņa Čaklās Bites Bodes draugiem! 🤩👏                                                                                                           Mājražotāji atvērti jaunām idejām dāvanām!

Ar 2020.gada 24.aprīli Bodes ideju krātuve atjauno savu darbu klātienē ar šādu darba laiku:
📌 Pirmdiena - slēgts
🎁 Otrdiena - 11.00 - 17.00
🎁 Trešdiena - 11.00 - 17.00
🎁 Ceturtdiena - 11.00 - 17.00
🎁 Piektdiena - 11.00 - 17.00
🎁 Sestdiena - 10.00 - 14.00
📌 Svētdiena - slēgts
Laipni lūgti ....

Sveiciens visiem Bodes draugiem!
Visi zinām, kas notiek Latvijā un pasaulē, tāpēc arī mēs, Čaklās Bites Bode esam spiesti jūs informēt, ka vismaz līdz 2020.gada 14.aprīlim, Bode būs slēgta 😔  Lai pasargātu sevi un jūs.
Bet, ja jums jau iepriekš bija noskatīta kāda prece Bodē vai http://www.fondsiespejutilts.lv/…/aktualie-piedavajumi-gal…/ vai facebook profilā Čaklās Bites Bode, zvaniet uz tel.nr.26112714 vai sūtiet ziņu Čaklās Bites Bode Messages. Varbūt varēsim palīdzēt😉
Līdz ko situācija būs uzlabojusies un būsim veseli, gaidīsim jūs atkal mūsu Bodē ierastajā darba laikā.
Par turpmāko darbību, informēsim jūs arī Čaklās Bites Bode un http://www.fondsiespejutilts.lv/caklas-…/bodes-aktualitates/
Esam stipri un gaidām pavasari 🌳🎋🌞
Fonds "Iespēju tilts" administrācija

Valmierā ir idejas dāvanām!

Valmierā pirmais sociālais uzņēmums  ir atvērts Jūsu ideju īstenošanai. Sociālo uzņēmumu mērķis ir sociālo problēmu risināšana, un mūsu valmieriešu uzņēmuma sociālā misija ir dot iespēju iedzīvotājiem no dažādām sociāli neaizsargātākām grupām pacelt savu dzīves līmeni un iekļauties sabiedrībā. Ar sociālo uzņēmumu var sadarboties daudzbērnu māmiņas, cilvēki ar invaliditāti, seniori, bez darba palikušie, kuri prot un vēlas radoši izpausties. Čaklās Bites Bode ir ideju krātuve un aicina – pirms pērkat vai rīkojat pasākumus un ballītes, atnāciet, mēs palīdzēsim realizēt Jūsu idejas! Bodē ikviens var atrast sev vēlamo. Bode aicina valmieriešus un viesus atbalstīt vietējos amatniekus, gan valmieriešus, gan vidzemniekus. Par sociālā uzņēmuma "Čaklās Bites Bode" piedāvājumiem un individuāliem dažādiem pasūtījumiem Lūkoties šeit :), bet dažādu praktisku lietu atjaunošanai Lūkoties šeit :)  Čaklās Bites Bode atrodas Valmierā, Garā iela 10

Bodei bija pirmais lielais pasūtījums!  
 Valmierā jau vairāk kā gadu darbojas sociālais uzņēmums "Čaklās Bites Bode" ar savu sociālo misiju  - katra pircēja pirkusm sev līdzi nes ziedojumu, iepriecinot tās darinātāju, kādu no senioriem, daudzbērnu māmiņām, personu ar invaliditāti. 
 Čaklās Bites Bode sadarbojas ar dienas centra "Stropiņš" jauniešiem un pateicoties viņu čaklajiem pirkstiņiem, radošajās darbnīcās top dekori telpām, top dažādas preces Bodei, un tika izpildīti arī pirmie pasūtījumi. Divi uzņēmēji, kuri vēlējās palikt anonīmi, bija pasūtījuši ļoti, ļoti daudz iepirkuma maisiņus un mūsu rūķu darbnīca ar lielu mīlestību un rūpību pasūtījumu izpildīja. Tādējādi pierādot, ka uz mums var paļauties:). Krājot centu pie centa, iegādājāmies vēl vienu šujmašīnu, lai varam paveikt vairāk un iepriecināt pircējus, pasūtītājus. Skatīt darba procesu un rezultātu:)
 Paldies valmieriešiem un Valmieras viesiem, kas idejas dāvanām meklē un atrod mūsu Bodē, jeb kā mēs to mīļi saucam - veikaliņā. Veikaliņš gaida ikvienu ar daudzām mīļām dāvanām, kas gatavotas no sirds. Vēl joprojām esam Garā ielā 10, Valmierā. Uz tikšanos!                                                                                                                                                                                                          

Gadsimta atradums! 12.11.2019.

Spodrītes glezniņās nav neviena zīmēta līnija, pat visšaurākās ir veidotas no dabā atrasta materiāla. Meiteņu brunču strīpas kārtojas zilas, zaļas, sarkanas, dzeltenas – kā tautastērpos. No lunārijām darināta saulīte izlīdusi no mannā debesjuma, bet koku lapu namiņa logi veidoti no sīki sagrieztiem, iztaisnotiem un nopresētiem salmiem.

Ziedi, lapas, sūnas, mežvīteņu sēklas, kukurūzas matiņi… “nezinu kā to saukt, floras aplikācija?” par savu darbu saka pati to autore Spodrīte Grudule. Glezniņas un apsveikumi no sausajiem ziediem, aplikācijas tehnikā šūtas segas no audumu atgriezumiem, sīkplastika, adījumi, tamborējumi, izšuvumi – tas viss ir Spodrītes Grudules roku darināts. Sauso ziedu kompozīcijām pati svarīgākā esot pareiza augu sagatavošana – veiksmīga izkaltēšana, lai augi nezaudē savu dabīgo izskatu, krāsu un pat smaržu, kas pareizā laikā ievāktam un žāvētam augam saglabājas pat 50 gadus!

 Spodrīte Grudule dzimusi Rīgā pagājušā gadsimta pirmajā pusē, augusi Madonas rajona Silagala pagasta Lauros, bet tagad dzīvo Beverīnas novada Kauguru pagastā vecā dzirnavu ēkā. Beigusi Bulduru dārzkopības tehnikumu un Raunas meža skolu, strādājusi par daiļdārznieci visos četros Latvijas novados.  Spodrītes Grudules nākotnes vīzija – kāds miljonārs ieies Latvijas vēsturē, atjaunodams pussagruvušās Sapas dzirnavas kā novadpētniecības muzeja filiāli un mākslinieku jaunrades namu, bet par Beverīnu Spodrīte teic: “Beverīna sākas manā kartupeļu laukā!”

Čaklās Bites Bode svin 1 gada jubileju!

Hei, hei, sociālais uzņēmums "Čaklās Bites Bode" 13.septembrī atzīmēja jau savu pirmo darbības gadu! Kopā tika aicināti visi Bodes amatnieki, lai iepazītos viens ar otru, lai mēs, Bodes vadītāji, pateiktu Paldies, ka Jūs esat tik aktīvi un radoši un vēlējām, lai idejas nekad neapsīkst!  
Foto no dzimšanas dienas tortes:)

Valmierā pirmais sociālais uzņēmums ir atvērts Jūsu ideju īstenošanai 20.05.2019.

Sociālo uzņēmumu mērķis ir sociālo problēmu risināšana, un mūsu valmieriešu uzņēmuma sociālā misija ir dot iespēju iedzīvotājiem no dažādām sociāli neaizsargātākām grupām pacelt savu dzīves līmeni un iekļauties sabiedrībā. Ar sociālo uzņēmumu var sadarboties daudzbērnu māmiņas, cilvēki ar invaliditāti, seniori, bez darba palikušie, kuri prot un vēlas radoši izpausties. Čaklās Bites Bode aicina – pirms pērkat vai rīkojat pasākumus un ballītes, atnāciet, mēs palīdzēsim realizēt Jūsu idejas! Bodē ikviens var atrast sev vēlamo.
Bode aicina valmieriešus un viesus atbalstīt vietējos ražotājus

Jau 22 gadus pēc kārtas Valmierā notika izstāde “Vidzemes uzņēmēju dienas” 20.05.2019.

17. un 18.maijā Valmieras centrā Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) jau 22.gadu pēc kārtas aicināja ikvienu apmeklēt “’Vidzemes uzņēmēju dienas 2019”. Tās tiek rīkotas sadarbībā ar Valmieras pilsētas domi un “Citadele banka”, pulcējot vairāk nekā 250 uzņēmumu, novadu un ārvalstu stendus. Šogad uzņēmumu, amatnieku, mājražotāju rindas papildināja arī pirmais Valmierā izveidotais sociālais uzņēmums Čaklās Bites bode.

Savai pirmajai uzņēmēja debijai, Čaklās Bites Bode gatavojās jau laikus. Tika darināti iepirkuma maisiņi ar Valmieras un Čaklās Bites Bode kopēju logo, esot lepniem, ka esam valmierieši. Uzrunāti mūsu vietējie amatnieki par piedalīšanos uzņēmēju dienās, tādā veidā valmieriešiem un viesiem sniedzot mazu ieskatu, kā top brīnišķīgie darbiņi, kas tiek tirgoti Čaklās Bites Bodē. Savu sniegumu rādīja arī Dienas aprūpes centra “Stropiņš” jaunieši, kuri uz vietas parādīja kā tiek gatavoti sviesta nazīši un kā top glezna ar magonēm, ļaujot arī apmeklētāju bērniem veikt kādu otas triepienu, veidojot kopīgu darbu.

Līdztekus uzņēmēju izstādei, Valmieras koncertzālē tika rīkots arī biznesa forums “Kā pastāvēt Latvijas uzņēmējdarbībai globālajā pasaulē”, kur eksperti, politikas veidotāji un uzņēmēji diskutēja par šķēršļiem un priekšrocībām mūsu biznesa vidē. Čaklās Bites Bode arī piedalījās, lai uzklausītu uzņēmējdarbības ekspertus, jo mums kā sociālās uzņēmējdarbības celmlaužiem Valmierā daudz vēl jāapgūst. Foto atspoguļojums Paldies visiem mūsu čaklajiem amatniekiem par atbalstu un dalību uzņēmēju dienās! Lai izdodas!

Idejas dāvanām Valmierā

Idejas dāvanāmČaklās Bites Bodes ideju krātuvē var atrast Vidzemes ziedu jostas, dažādus tamborējumus un adījumus (zeķes, cimdi, arī ar truša vilniņu, rotaļlietas, bērniem - zeķītes, čībiņas, rotaļlietas), adīti suņu mētelīši; gleznas; Daiļamatniecība, austas grāmatzīmes, prievītes, lina izstrādājumi; Keramika, tās suvenīri, izstrādājumi, māla trauki, podi, vēja zvani, magnētiņi; vainadziņi, mākslīgo ziedu vainadziņi; Pinumi, pītie groziņi, bērzu tāss groziņi; Koka izstrādājumi, koka karotes, sviesta nazīši, lāpstiņas, koka attīstošas rotaļlietas bērniem; Apģērbi, bērnu, preces bērniem; Suvenīri, spēka zīmes, dāvanas, apgleznotas dāvanu kastes, vaska sveces; pērļotas brošas, rokassprādzes, auskari; ziepes; Metālizstrādājumi, metāla kalumi, malkas grozi, metālizstrādājumi, zvani, pakaramie, pakaviņi, un daudz, daudz citu piedāvājumu Valmierā, Čaklās Bites bodē:)

Darbu uzsāk sociālais uzņēmums

Valmierā savu sociālo uzņēmējdarbību uzsācis Fonds “Iespēju tilts”, durvis verot sociālam uzņēmumam “Čaklās Bites Bode”, kurā katram pilsētas iedzīvotājam un viesim ir iespēja izdarīt sociāli atbildīgus pirkumus.

Sociālā uzņēmējdarbība nozīmē ražot preci vai sniegt pakalpojumu ar mērķi risināt kādu sociālo problēmu vai radīt labumu sabiedrībai, nevis gūt maksimālu peļņu. Fonda sociālā misija ir organizēt sociāli atbildīga uzņēmuma darbošanos un dot iespēju iedzīvotājiem no dažādām sociāli neaizsargātākām grupām padarīt savu dzīvi sociāli un ekonomiski vieglāku. 

Interesanti tas, ka sociālā misijā var  piedalīties ikviens, jo:

  • TU vari pozitīvi ietekmēt sociāli neaizsargātākos iedzīvotājus;
  • TU vari veikt sociāli atbildīgus pirkumus veikalā;
  • TU vari atbalstīt darba integrācijas attīstību!

Sociālā uzņēmuma Čaklās Bites Bode ir jauku ideju krātuve, kurā krājumus veido cilvēki ar invaliditāti, vientuļie seniori, daudzbērnu māmiņas, vecāki, kuri audzina bērnus ar īpašām vajadzībām, kuri prot radoši radīt skaistas lietas. Čaklās Bites Bodē iegādājamas arī lietas, ko ražojuši amatnieki no Vidzemes un Latgales. Bodes piedāvājums ir plašs, aicinām un gaidām ikvienu Garā iela 10, Valmierā! Foto atspoguļojums Bodes atvēšanas dienā

Durvis vērs "Čaklās bites bode" 

Valmierā 2018.gada 15. septembrī plkst.12:00 durvis vērs jauns veikaliņš Garā ielā 10. Veikaliņam dots zīmīgs nosaukums «Čaklās bites bode» un šis ir pirmais sociālās uzņēmējdarbības uzņēmums Valmierā. Daudzbērnu mammas, bez darba palikušie, cilvēki ar īpašām vajadzībām, seniori pirmspensijas un pensijas vecumā, kuri prot un vēlas radoši izpausties, varēs sadarboties ar sociālo uzņēmumu.

Eiropas Sociālā fonda projekta «Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai» ietvaros Attīstības finanšu institūcija ALTUM piešķīrusi grantu 20 000 eiro apmērā fondam «Iespēju tilts», lai tas organizē un attīsta vietu, kur iedzīvotāji no dažādām sociālā riska grupām var savu dzīvi darīt sociāli un ekonomiski vieglāku.
Mērķgrupām šis ir reāls atbalsts, jo var pie mums mēģināt notirgot saražoto. Jau sadarbojamies ar vairākiem amatniekiem, kas uz bodi jau atveduši savu preci: dažādus izstrādājumus no koka, adījumus, izgatavotas rotaslietas un daudzus citus izstrādājumus, kas priecē acis. Droši mūs var uzmeklēt ne tikai valmierieši, bet arī cilvēki no novadiem un attālākām vietām. Būtiskākais, ko, organizējot sociālo uzņēmumu, mēs varam paust: mēs dodam iespēju cilvēkiem ar invaliditāti, cilvēkiem, kuri ilgstoši bijuši bez darba, iespēju būt sabiedrībā, radoši darboties, justies kā pratējam, būt līdzcilvēkiem vajadzīgam un arī nopelnīt,» sacīja fonda «Iespēju tilts» pārstāve, kura koordinē projekta «Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai» norisi, Sanda Kalniņa.

Uzsākt sociālo uzņēmējdarbību nav viegli, jo, ja vērtē pavisam racionāli, tad šie jēdzieni it kā nav savienojami. Uzņēmējdarbība ir bizness, tas ir uz peļņu vērsts process, bet sociālā sfēra ir ļoti jutīga. Būtībā par sociālo uzņēmumu cilvēkiem, arī pircējiem, ir jādomā gan par to, ka viņš par konkrētu samaksu ir gatavs pirkt, piemēram, invalīda, seniora vai mazākumtautību cilvēka izgatavoto, gan pie reizes viņš ir gatavs ziedojumam, jo sociālā uzņēmumā realizētās produkcijas klāsts nedrīkst būt lēts. Mums, preci realizējot, nav noteikta PVN likme, mēs varam šo nodokli neievērot, bet šajā gadījumā līdzcilvēkiem ir jāsaprot, ka viņi šai vietai un lietām var dot pievienoto vērtību par īstu un varbūt smagi slima cilvēka roku darbu, radošo izpausmi, maksājot dārgāk,» pārdomās dalījās Sanda Kalniņa, stāstot, ka divus gadus jaunais uzņēmums it kā var darboties saudzējošākā režīmā, jo saņemts šis finansiālais atbalsts attīstībai, taču vēlāk, ja ir mērķis uzņēmumu attīstīt, tad sociālais uzņēmums tāpat kļūst par tirgus dalībnieku un secīgi daudzu sociāli neaizsargātu cilvēku iespēja turpināt ražot un savus ražojumus realizēt, izmantojot sociālās uzņēmējdarbības pamatu, ir savā ziņā atkarīga no valmieriešu, pilsētas viesu pirktspējas un patiesās vēlmes, piemēram, suvenīru, kādu saimniecībā noderīgu lietu vai dāvanu karti iegādāties nevis lielveikalā, bet mazā Garās ielas «Čaklās bites bodē».

Mēs esam nodomājuši vēl iet un runāt pašvaldībā, tūrisma informācijas centrā, lai gan vietējie, gan iebraucēji tiek papildus informēti par šo Valmieras uzņēmējdarbības veidu, mūsu veikaliņu. Fonda «Iespēju tilts» valdes priekšsēdētāja Zita Gustavsone, atgādina, ka Garā ielā 10 jau darbojas arī dienas centrs jauniešiem ar garīgās attīstības traucējumiem un arī viņu dienā paveiktais nonāks bodes plauktos. «Jaunieši lej sveces, vāra ziepes, esam jau padomājuši par šo ražojumu noformējumu, un arī šos izstrādājumus ikviens varēs nopirkt mūsu bodītē. Tāpat būs pieejamas arī dāvanu kartes, kuras iedāvināt draugiem, paziņām, lai nāk un izvēlas sev vajadzīgo,» stāstīja Zita Gustavsone, uzsverot, ka cilvēki ar invaliditāti, īpaši cilvēki ar garīgās attīstības traucējumiem, ir sociāli ļoti neaizsargāta iedzīvotāju daļa un viņiem atrast vietu darba tirgū ir teju neiespējami.

Šāda sociāla uzņēmējdarbība ir viņu iespēja. Mēs iepriekš bijām runājuši ar ražojošiem uzņēmumiem, ar lielākām un mazākām ražotnēm, un uzņēmumu vadītāji bija pat ieinteresēti atbalstīt, taču ātri tapa skaidrs, ka mūsu jaunieši nevar iekļauties ražojoša uzņēmuma darba ikdienā. Viņi nevar nostrādāt mērķtiecīgi vairākas stundas no vietas, viņi nevar izturēt tādu slodzi un darba ritmu, bet mazā sociālā uzņēmumā, kur darbošanās ir radoša, bet mērķtiecīga, ievērojot darba un atpūtas režīmu, viņi var sevi apliecināt,» tā Zita Gustavsone.
Jāpiebilst, ka «Čaklās bites bodē» būs iegādājamas arī lietas, ko ražojuši amatnieki no Gulbenes, Cēsīm, Limbažiem, kuri nav sociālā riska mērķgrupu pārstāvji, bet projekts pieļauj šādu līdzdalību, un tā ir laba iespēja dažādot veikaliņa sortimentu.
Gaidām ikvienu sestdien, 15.septembrī uz veikaliņa atvēršanu plkst.12:00.