“NVO fonds” programmas mērķis bija sniegt ieguldījumu regulārai un ilglaicīgai līdzdalībai demokrātijas procesos, ieviešot NVO aktivitātes, kas sekmē plašākas sabiedrības iesaisti.  Projekts risināja vienu no problēmām, ka sabiedrība ne visai pieņem vienu no sabiedrības daļām – jauniešus ar garīga rakstura traucējumiem. Tāpēc ar projekta atbalstu, Fonds sadarbībā ar Valmieras novada fondu organizēja integrējošas aktivitātes, kad dienas centra klienti tikās ar dažādu jomu Valmieras un tuvākās apkārtnes NVO aktīvistiem, lai kopā veiktu dažādas integrējošas aktivitātes, gan tādas, kas tiešā veidā sasaucas ar konkrētās NVO darbības mērķi un izpildījumu, gan tādas, kas sniedza piedzīvojumu par kopīgi pavadīto laiku. Integrējošo aktivitāšu mērķis - veicināt sabiedrības uzskatu maiņu par cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem, ar moto – Cilvēks, nevis diagnoze! Fonda prāt, rezultāts ir izdevies kā iedvesmojošs pilsoniskās sabiedrības veidošanas pamats! Papildus tika piesaistīti brīvprātīgie Fonda darbības nodrošināšanai ilgtermiņā. Jauni izaicinājumi ir arī sociālo pakalpojumu jomā gan valstī, gan pašvaldību līmenī. Tāpēc jāaktivizē sociālo jomu NVO koalīcijas un pašvaldības sadarbība, lai mēs, kas jūtas atbildīgi par savā kopienā un pašvaldībā notiekošajiem procesiem, sniegtu konkrētus priekšlikumus, viedokļus pilsoniskas sabiedrības stiprināšanā.

Nodarbes kopā ar jauniešiem ar GRT.
Aicini mūs ciemos!

Lai aizsāktu sabiedrības uzskatu maiņu par jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem (GRT), fonds “Iespēju tilts” kopā ar Valmieras vasaras karjeras dienas nometnes “Atver durvis, atklāj sevi-2” jauniešiem īstenoja radošo darbnīcu - jaunieši ar GRT mācīja nometnes jauniešiem dekupēt jūrmalā atrastos oļus. Rezultātā – dekupēti akmentiņi, ko būs iespējams iegādāties sociālajā veikaliņā “Čaklās Bites bodē”, un atbalstīt jauniešu ar GRT ikdienu! 

Jaunieši ar GRT viesojas Azerbaidžānas pēcpusdienā

Lai palēnām turpinātu veicināt sabiedrības uzskatu maiņu par jauniešiem ar garīga rakstura traucējumiem (GRT), fonda “Iespēju tilts” specializēto darbnīcu jaunieši kopā ar Valmieras novada fondu apmeklēja Azerbaidžānas kultūras pēcpusdienu Valmieras Jauniešu mājā. Kopā ar pārējiem pasākuma apmeklētajiem arī jaunieši ar GRT mācījās gatavot Azerbaidžānas saldumus un apguva to nacionālo tautu deju raitos soļus.  

Mācāmies pārdot

Iemēģinot roku pārdošanā, fonda jaunieši kopā ar savu audzinātāju Līgu, brīvprātīgo Tatjanu un koordinatori Gundegu pārdeva pašu gatavotās mantas rudens tirdziņā “Nobaudi rudeni Valmierā”. Jauniešiem veicās tīri labi, kopā tika ietirgots gandrīz 50 eiro! Meiteņu šūtās sejas maskas un mīlīgie dāvanu maisiņi, kā arī zēnu gatavotie koka kluči, piramīdas un attīstošie torņi bērnu pirkstiņu trenēšanai – lietas, kas visvairāk uzrunāja pircējus tirdziņā. Ikviens no mums cer, ka gada izskaņā varēs notikt arī “Ziemassvētku tirdziņš”. Lai mēs sagādātu sirsnīgas dāvaniņas saviem mīļajiem, fonda jaunieši plāno š.g. 5. decembra tirdziņā atkal pārdot savas pašu gatavotās lietiņas – šoreiz kopā ar Valmieras organizāciju jauniešiem. Tādējādi ne tikai pircēji, bet arī VNF jaunieši labāk iepazīs jauniešus ar GRT.

Palīdzam tapt izrādei

Jau šomēnes savu pirmizrādi piedzīvo koncertuzvedums “Krāsainā pasaule” Valmieras kultūras centrā, kuram fonda jaunieši palīdzējuši gatavot rekvizītus – lielos un pūkainos gubu mākoņus. Uzvedums bērniem aicinās ieraudzīt, saklausīt, sajust un līdzi dzīvot lielās pasaules mazās lietas - tās parādīt jaunās krāsās un izspēlēt jaunās skaņās. “Vai mūsu baltie un pūkainie mākoņi tiešām paliks balti? Varbūt krāsainajā pasaulē tiem būs jaunas krāsas?” – tādas ir jauniešu un koordinatora pārdomas pirms izrādes. Par mākoņu izgatavošanu, uzvedums jauniešiem dāvāja 10 ieejas biļetes uz izrādi, ko labprāt jaunieši kopā ar brīvprātīgo Tatjanu arī izmantoja.


Atzīmējam Dzīvnieku aizsardzības dienu

Lai veicinātu pašu jauniešu ar GRT izpratni par atbildību un rūpēm pret mājas četrkājainajiem mīluļiem un citiem mājdzīvniekiem, fonda “Iespēju tilts” jaunieši un darbinieki atzīmēja Dzīvnieku aizsardzības dienu. Dienas centra Radošajās nodarbībās jaunieši zīmēja savus mājdzīvniekus – gan īstos, gan iedomu četrkājainos draugus, pēcāk daloties stāstos un pārdomās par tiem. Apzinoties dzīvnieku lomu mūsu dzīvē, apmeklējām arī Valmieras dzīvnieku patversmi. Suņu meitenes Pele un Džīna bija priecīgas par sarūpētajiem kārumiem, aprokot tos arī nebaltām dienām. Arī kaķēni bija priecīgi par sagādāto pārtiku. Un vēl – pirms ciemošanās Valmieras dzīvnieku patversmē, gan jaunieši, gan fonda darbinieki pārskatīja savu pledu un silto pārklāju krājumus savās mājās. Visu to, kas pašiem vairs nav aktuāls, bet vēl gana labs un lietojams, ņēmām līdz un atstājām dzīvniekiem aukstajā laikā papildu siltuma nodrošināšanai. Patversmes darbinieki teicās jauniešu gaidīt arī citā reizē, un re – jau oktobrī tie Valmieras ķepaiņus apciemos jau atkal!


Sakopjam apkārtni

Jaunieši ar GRT piedalījās arī Pasaules talkas dienā. Iesaistoties Elku saliņas sakopšanas darbos un apzinoties, ka palīdzam sakopt vienu no Latvijas aizsargājamajiem kultūras pieminekļiem, jauniešos tika radīta papildu pacilātības sajūta labā darbiņa veikšanai. Katrs jaunieša savāktais zars tika iznests ārpus saliņas, lai tos vēlāk aizvāktu un sasmalcinātu zaru šķeldotājs. Diemžēl šķeldotājs ir pārāk liels, lai izbrauktu šauro ceļu un nokļūtu uz senās svētvietas. Valmieras pilsētas dome novērtēja jauniešu paveikto un pateicās tiem ar saldiem Valmieras šerbertiem.