Vairāk iespēju bērniem un jauniešiem

CelojumsProjekta

Jau nemanot aizritējuši divi gadi, kopš Fonds “Iespēju tilts” sāka īstenot projektu “Sociālās iekļaušanas atbalsta pasākumi bērniem un pieaugušajiem ar invaliditāti”. 
Atskatoties uz paveikto, varam teikt, ka viens no svarīgākajiem projekta ieguvumiem bija starppaaudžu sadarbība, kas deva iespēju dažādām paaudzēm aktivitātēs līdzdarboties kopā, ar mērķi pašiem iemācīties ko jaunu un noderīgu, tālāk to mācot arī citiem, iemācīties būt atbildīgam, izjust kopīgu prieku par veiksmi un vienkārši draudzēties.

Projekts kopumā piedāvāja visdažādākās aktivitātes – darboties radošajās nodarbībās, jaunieši ar funkcionālajiem traucējumiem varēja piedalīties vasaras sporta nometnēs aktīvi pavadot laiku, savukārt jaunieši ar garīga rakstura traucējumiem piedalījās sociālā darba terapijā “Rožkalnos”, noorganizētas arī dažādas apmācības gan personu asistēšanā, gan apgūstot lietišķās saskarsmes un komunikācijas pamatus, piedāvātas ārstnieciskās vingrošanas nodarbības un nodrošinātas arī psihologa konsultācijas.
Radošo nodarbību vadītāja Jana Treija uzsver, ka – “par paliekošiem ieguvumiem vēlos nosaukt divus: daudzi cilvēki, kas atnāca uz nodarbībām, atvērās. Viņi vairs nerunāja par savu nevarēšanu, bet priecājās par varēšanu. Vislielākais prieks, ka sešas kundzes, kuras iemācījās izgatavot rotas, pērļot, šo darbiņu turpina un zinu, ka viņas meklē katru iespēju savu darbiņu piedāvāt citiem”. 
Projekta noslēguma pasākumā arī projekta sadarbības partneris S.Vilne no Valmieras invalīdu sporta kluba “StarsS” ar sajūsmu stāstīja par brīnišķīgi kopā pavadīto laiku gan Vaivaros, Jūrmalā, gan tepat BurtniekosS.Vilne pateicās Fondam par iespēju piedalīties tik vērienīgās nometnēs un baudīt tik neaizmirstamus mirkļus!
Esmu gandarīta par paveikto. Viena, protams, es to nespētu, paldies kolēģiem, komandai! Arī turpmāk ieceru ir daudz,” vērtēja projekta vadītāja un Fonda valdes priekšsēdētāja Zita Gustavsone. “Projekta īstenošanās laikā daudziem bija interese par nodarbībām, kuras piedāvāja Fonds “Iespēju tilts”, tāpēc pateicoties daudziem pozitīviem faktoriem un atbalstītājiem ir izveidots Dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem. Tādējādi nodrošinot iesāktā projekta pēctecību un vismaz 15 pieaugušajiem ir dienas mājas ar daudzpusīgu nodarbību klāstu. 
Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Sandra Kārkliņa: “Esot projekta noslēguma pasākumā, mani uzrunāja daudzi notikumi, ko bērni un jaunieši ar invaliditāti piedzīvojuši! Valmierā nevalstiskās organizācijas ir ļoti kvalitatīvs un plašs resurss, tāpēc noteikti esam ieinteresēti un atvērti tālākai sadarbībai”.
Noslēdzies projekts “Sociālās iekļaušanas atbalsta pasākumi bērniem un pieaugušajiem ar invaliditāti. Tas realizēts EEZ finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas “NVO fonds” apakšprogrammas “NVO projektu programma” projekta ietvaros.


Piedzīvojums garantēts!

burtnieki 387

Jau otro vasaru Valmieras invalīdu sporta klubs (VISK) ,,Stars S’’ pateicoties Fonda “Iespēju tilts”  projektam organizēja vasaras sporta nometni bērniem un jauniešiem ar invaliditāti, šogad Burtniekos. Nometne tika noorganizēta tik vērienīga, ar cerību, ka arī nākamgad Fonds rakstīs projektus un meklēs iespējas šiem cilvēkiem pavadīt kopā neaizmirstamas dienas!!!!! Foto

Ilgi gaidītā diena bija klāt un nometnes Odiņi 2015dalībnieki ātri un ar lielu prieku iekārtojās plašajās un pēc Eiropas standartiem izremontētās un pielāgotās (ar pacēlāju un speciāli pielāgotām tualetēm cilvēkiem ratiņkrēslos) Jaunatnes centra telpās. Apkārtnes iepazīšanas laikā konstatējām, ka sporta laukums mūsu ieplānotām aktivitātēm, ēdināšanas iestāde, izjādes ar zirgiem, ezers – maksimāli 3 minūšu gājienā. Viss ir nodrošināts, no mūsu puses ir tikai - darboties un īstenot iecerētos plānus. To mēs ar lielu sparu arī darījām.

Nometnes atklāšanas laikā katrs dalībnieks saņēma krekliņu ar odiņu emblēmu. Odiņi aktivitāšu programmu uzsāka, psiholoģei Baibai Bērziņai dalībniekus iepazīstinot un saliedējot turpmākajās gaitās. Radošās darbnīcas vadīja Aiva Pizika – veidojām paši diplomus noslēguma vakaram, apsveikuma kartītes, kā arī ,,medaljonus,, ar latvju raksta zīmēm – katrs izlasot un izpētot to nozīmi, izvēlējās sev tīkamo un ar speciālām dedzināšanas ierīcēm uz koka virsmas to atveidoja...
Mums bija tas prieks izbaudīt arī izjādes ar zirgiem –mācījāmies iedot zirgam maizīti, uzkāpt zirgā bez ,,trīcēšanas,, jājot izbaudīt tā šūpošanas gaitu, nokāpt bez bailēm, pateikties viņam par dāvāto baudu, glāstot rast mieru, prieku un apbrīnot šo cēlo dzīvnieku!
Burtnieku parks un ezers ir ar teikām un nostāstiem bagāts! Mēs piedzīvojām jauku ekskursiju, fotoorientēšanos Guntas Daļeckas pavadībā, sirsnīgs paldies viņai! Tagad zinām kāpēc šo ezeru nosauca par Burtnieku...
Otrdiena – ekskursijas diena, izvērsās par pārsteigumu dienu. Pabijām Naukšēnu muižā un cilvēkmuzejā, izgaršojām visu, ko gatavo Naukšēnos: rapšu eļļas – ķimeņu, citronu, kanēļu, ķiploku, linsēklu, sinepju... Kā arī nobraucām 40min braucienu ar plostu pa Rūjas upi. Tad devāmies tālāk uz Jēču dabas taku. Neviens no mums nebija gaidījis TĀDU dabas taku! Parasti tās ir daudz maz civilizētas. Bet šoreiz mēs piedzīvojām īstu piedzīvojumu pa neskartu dabu ar brikšņiem un lieliem akmeņiem, ar grāvjiem un purviem. Tas bija piedzīvojums un liels pārbaudījums. Noejot 2.5 km, viens otru atbalstot, ja nepieciešams, pārnesot pāri grāvim, mēs pierādījām, ka esam vienoti un spējam uz daudz ko!
Bijām arī spējīgi turpināt ieplānoto ekskursijas gaitu, neskatoties uz nogurumu un piedzīvoto. Apmeklējām Eriņu moto trasi. Guntis Lapsiņš stāstīja par motokrosa vēsturi, noskatījāmies filmu un mums bija iespēja veikt fotosesiju uz motosacīkšu motocikliem. Un pati pēdējā adrenalīna deva – visi, kas vēlējās un jutās droši, izbrauca ar īsto motosacīkšu moci ar blakusvāģi, izbaudot ātrumu un to tehniku un ķermeņa pozīcijas ko piedzīvo brauciena laikā! Paldies nometnes vadītājai Sandrai Vilnei par tik neparastu un piedzīvojumu bagātu ekskursijas programmu!
Nometnes laikā bija tika piedzīvotas daudz sporta aktivitātes – trenažieri, riteņbraukšana, nūjošana, makšķerēšana, vieglatlētika, izjādes ar zirgiem, tradicionālais Boccia turnīrs, novusa turnīrs, šautriņas, stafetes, badmintons, frīsbijs. Katrs varēja izvēlēties aktivitāti un piedalīties tajā. Radās jautājums kā mēs varējām to visu paveikt tik īsā laika posmā?! Atbilde ir vienkārša – mums palīdzēja kā brīvprātīgie mūsu pašu audzēkņi, kas darbojās mūsu nometnē kā seniori – Artjoms Beršedovs, Armands Gūtmanis, Dainis Grīnbergs – sirsnīgs PALDIES viņiem!
Pienāca laiks, kad ir jādomā par paveikto nometnes laikā, par to ka kaut kā gribētos parādīt, ka bez sporta un citām aktivitātēm mēs protam arī savādāk izpausties, ka varam būt arī radoši citās jomās! Noslēguma pasākumam gatavojāmies aizrautīgi un priekšnesumi bija tik dažādi cik mēs esam visi atšķirīgi, katrs kā personības vispusīgi un talantīgi. Vecākus un pieaicinātos viesus sagaidījām ar klātiem galdiem. Priekšnesumus sākām ar nometnes himnu, kas radās nometnes laikā, paldies par to Tīnai, viņas ģitāras spēle radīja jautru un nepiespiestu atmosfēru, kur mēs visi varējām izpausties un justies kā viens vesels! Uzstāšanos programmu veidoja paši nometnes dalībnieki, tajā bija iekļauti individuālie priekšnesumi (dziedāšana un dejošana), kopējā dziesma, sportiskais šovs un noslēguma rozīnīte kopējā deja. Oficiālā daļā ar diplomiem un balvām tika apsveikti rezultatīvākie nometnes dalībnieki. Odiņi 2015 nometnes vadītāja Sandra Vilne pateicās par komandas darbu – Sarmītei Ulanovskai, Baibai Bērziņai, Aivai Pizikai, Mairitai Vītolai, Artjomam Beršedovam un visiem odiņiem 2015 par paveikto un pozitīvi piedzīvoto nometnes laikā! Vecāku un pieaicināto viesu atzinums visi dalībnieki atraktīvi, droši un laimīgi.
Nometnes noslēdzošā diena visgrūtākā – apdzīvotās telpas ir jāpamet, ar cilvēkiem, kas kļuvuši tuvi, ir jāatvadās, viss kopā piedzīvotais jāatstāj pagātnē. Bet nē! – tas viss ir mūsu pieredzes bagāža, ko mēs ņemsim līdz un nekad neaizmirsīsim! Paldies visiem kas gādāja par to!

Nometne īstenota pateicoties EEZ finanšu instruments 2009-2014NVO projektu programma (2009-2014)
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
www.sif.lv | www.eeagrants.lv | www.eeagrants.org |


Darba un mūzikas vasara Rožkalnos 30.06.2015

RozkVasaraRakstam15

Fonds “Iespēju tilts” piedāvā ne tikai radoši un emocionāli izpausties Garā ielā 10 Valmierā veidojot sev tīkamus darbiņus, bet arī braukt uz nometnēm. Viena no šī gada nometnēm jau ir notikusi, kad no 15.jūnija līdz 21.jūnijam 8 jaunieši ar īpašām vajadzībām Camphill ciematā “Rožkalni” ne tikai atpūtās, bet arī parādīja sevi darbos, apgūstot arī ko jaunu. Foto

 jau kārtīgā latviešu saimniecībā, darbi ir daudz, tāpēc jauniešiem tika uzticēti visi darbi - daži no jauniešiem palīdzēja sagatavot malkas krājumus, citi gāja palīdzēt slaukt gotiņas, protams, netika aizmirsti arī dārza darbi. Prieks bija redzēt ar kādu atbildības sajūtu ikviens no jauniešiem darbojās. Vakarpusē, pēc labi padarītā darbiņa, visi sanāca kopā, lai mūzikas pavadījumā dejotu, dziedātu vai vienkārši atpūstos. Jāpiebilst, ka Rožkalnos ir iegādāti īpaši mūzikas instrumenti un tā mūzika, kas skanēja no zvanu skaņu instrumentiem, bungu un klavieru pavadījumā radīja īpašu noskaņu. Tā bija īpaša terapija katru vakaru pēc dienas darbiem, lai izgaistu dienas gaitā iegūtais nogurums un miera noskaņas radīšana pirms nakts miera. Šādās muzikālajās improvizācijās jaunieši sajuta viens otra emocijas, varēja izpaust savējās, saņemt citu atbalstu, kā arī iegūt prieku un gandarījumu par savu radošo izpausmi. 
Nometnes laikā neizpalika arī ekskursija, kad kopā ar “Rožkalnu” jauniešiem turpat Burtnieku novadā devāmies uz Adzelviešu kaņepju audzētavuSilzemnieku skata torni un zirgaudzētavu. Katrā no šīm vietām ieguvām daudz pozitīvu emociju un jaunas zināšanas.
Jau otro gadu nometne notiek pirms vasaras saulgriežiem, tāpēc neizpalika arī Jāņu ielīgošana. Lai godam sagaidītu Jāņu vakaru, pa dienu jaunieši gāja gan uz pļavu pēc Jāņu zālēm, gan uz mežu pēc meijām, gan palīdzēja virtuvē sarūpēt mielastu, gan tika pīti arī vainadziņi, lai varētu rotāties visi ciemata dalībnieki un ielīgošanas laikā varētu rotāt govis, teliņus, kazas un ēzelīti Hugo. Tika aplīgotas visas Rožkalnu telpas, pļavas, lauki, lopi un izdziedātas līgo dziesmas, baudīts pašu sarūpēts gards svētku cienasts ar Jāņu sieru, ceptu maizi, gatavotu kvasa dzērienu un dzirkstošām bērzu sulām. „Rožkalnu” saimnieki ierosināja arī turpmāk Saulgriežus svinēt kopā.
Šo jauko piedzīvojumu gammu varējām izbaudīt pateicoties EEZ finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „NVO projektu programma” projekta „Sociālās iekļaušanas atbalsta pasākumi bērniem un pieaugušajiem ar invaliditāti” ietvaros.
Paldies, Camphill ciemata „Rožkalni” saimniecei Ievai Zundai par sadarbību un jauko uzņemšanu!

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
www.sif.lv | www.eeagrants.lv | www.eeagrants.org |

Radošo un sporta aktivitāšu terapija pie jūras!
vaivari

2014.gada 11.augusta pusdienlaikā pie Vaivaru pamatskolas ēkas no lielā autobusa ,,izbira,, valmieriešu bariņš ar gaidpilnām emocijām sirdīs un neizpratni sejās – kas tad te notiks?! Tepat vien 50m attālumā Nacionālais rehabilitācijas centrs ,,Vaivari,, un 1 minūtes gājiens līdz jūrai!
Fonds ,,Iespēju tilts” sadarbībā ar projekta partneri Valmieras Invalīdu sporta klubu (VISK),,Stars S” no 11.augusta līdz 18.augustam organizēja nometni projekta ,,Sociālās iekļaušanas atbalsta pasākumi bērniem un pieaugušajiem ar invaliditāti’’ ietvaros. Foto

Šo iespēju kā dāsnu dāvanu saņēma bērni un jaunieši ar invaliditāti, kas aktīvi visu iepriekšējo mācību gadu bija piedalījušies dažādās aktivitātēs, ko piedāvāja VISK ,,Stars S’’ klubs. Nometnes dalībniekiem bija iespēja izmantot Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” pakalpojumus – trenažieru zāli, minerālūdens baseinu, pērļu vannu un deju kustību terapijas nodarbības, kā arī baudīt 3 reizes dienā ēdināšanu kafejnīcā “Kāpa”, kur ēdienkarti veidoja profesionāls dietologs.
Nometnes dalībnieki saliedētībai un komunikāciju spēju uzlabošanai piedalījās psihologa nodarbībās. Nometnes satura ietvaros bija iekļautas arī daudzas sporta aktivitātes – Tradicionāls Boccia turnīrs, Vieglatlētikas disciplīnas, Frīsbijs, Basketbols, Badmintons, Šķēršļu joslas pārvarēšana, Orientēšanās, Pludmales futbols sevis pilnveidošanai. Pateicoties radošo darbnīcu vadītājas entuziasmam un profesionalitātei, kurās atsaucība bija 100% procentīga, katram dalībniekam bija iespēja veidot pēc sava prāta dažādus darbiņus - kroņus, aproces un ,,taureņus”.
Kā varam secināt, nometnes satura aktivitāšu klāsts bija ļoti daudzveidīgs un intensīvs un, lai to efektīvi īstenotu, piesaistījām brīvprātīgos – šie jaunieši mūsu VISK klubā ,,Stars S’’ darbojas jau no pašiem pirmsākumiem, ir apguvuši prasmes konkrēto sporta disciplīnu apmācībā.
Arī laika apstākļi mūs ,,lutināja,, - esam piedzīvojuši gan mazliet saulīti, gan mākonīti, gan pērkonīti un zibenīti, gan vēja brāzmas un vēsu vakaru noslēguma pasākumā... Noslēguma vakara uzstāšanās programmu veidoja paši nometnes dalībnieki, kura sākās ar sportisko šovu un beidzās ar deju ,,Polonēzi”, vakaru turpinot ar ,,zviedru,, galdu un diskotēku.
Jau nemanot pienācis 18.augusta pēcpusdiena, kad valmieriešu bariņš ar mierpilno un apmierināto sejas izteiksmi, pulcējās pie autobusa, lai brauktu mājās uz Valmieru katrs ar savu bagāžu un cerams ar pozitīvo emociju!
Valmieras invalīdu sporta klubs ,,StarsS” un dalībnieki pateicas Fondam "Iespēju tilts" par lielisko nometni.
Šīs pozitīvās emocijas jaunieši varēja baudīt pateicoties EEZ finanšu instrumenta 2009. -2014. gada perioda programmas ,,NVO fonds’’ apakšprogrammas “NVO projektu programma” ietvaros.

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.
www.sif.lv | www.eeagrants.lv | www.eeagrants.org |


Vasara Rožkalnos!
vasararozkalnos

Projekta ietvaros Fonds „Iespēju tilts” sadarbībā ar Rencēnu pagastā esošo Camphill ciematu „Rožkalni” astoņiem jauniešiem - Laurai, Elvim, Mārim, Mikum, Robertam, Artūram, Andrim un Mārītei - dāvāja septiņas neaizmirstamas darbīgas un piedzīvojumiem bagātas dienas, kurās gan iegūtā pieredze, gan draugi un emocijas netiks nekad aizmirstas. 
Camphill ciemats ir sociāli terapeitiskās mājas, kur kopā ar pieaugušiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tiek veidota maza sabiedrība, kurā katrs indivīds var darīt vajadzīgu un jēgas pilnu darbu, justies pilnvērtīgs un sabiedrībai nepieciešams. Būtiskākais, šīs ir ģimenes mājas un mājvieta visiem, kas dzīvo šajā ciematā. Foto

Tātad, piedzīvojumu pilnajā nedēļā katrs rīts sākās ar gaiļa dziesmu un ēzeļa Hugo rīta sveicienu, kurus papildināja govju māvieni un kazu blējieni – patiess dabas modinātājs! -, pēc kura, protams, žigli tika nomesta sega, izberzts miegs no acīm un steigts uz kūti slaukt govis, un barot minēto „modinātāju” - vistiņas, tītarus, zosis, kaziņas un citus mājlopus. Lai darbi raitāk ritētu brokastīs „Rožkalnu” saimniece galdā lika auzu pārslu putru, tikko slaukto pienu un pašu rokām gatavoto sieru, sviestu, ievārījumu, medu un rupjmaizi, un tad jau krietni iestiprinoties šādus gardumus dienas darbi sekoja cits citam. Laiks tika pavadīts ne tikai gādājot par „Rožkalnu” mājlopu saimi, bet arīdzan vācot tējas no vietējā tēju un garšvielu dārza, kā arī dodoties pļavās lasīt āboliņu, rudzupuķes un rožlapiņas. Visu šo jauko darba ritmu ik pa brīdim iztraucēja lietus, liekot piedzīvot visus dabas untumus, brīžam sauli, tad vēju un krusu, bet tas netraucēja ikdienas darbiem, tieši otrādi, neraugoties uz košo dabas un dzīvnieku daudzveidību, bija vēl kas ko baudīt. Vienlaikus filcēšanas darbnīcā tika apgūta filcētprasme, kur par palīgu ņemot vilnu, tika radīti daudz skaisti darbi, turklāt palīgos nāca „Rožkalnu” jaunieši ar mērķi šo radošo procesu padarīt mazliet veiklāku un pie reizes patīkamāku, jo kopā darbs vedās skaļās sarunās un dziesmās. Savukārt, lai radītu varavīksnes nokrāsu deju, tika krāsots zīds un gatavots priekšnesums Sociālā darba terapijas nometnes noslēgumam.
Kārtīgi pastrādājot, viena diena tika atvēlēta atpūtai, kas tika pavadīta dodoties jaukā ekskursijā uz Rīgas Zooloģisko dārzu, lai iepazītu dzīvniekus, kurus viesmīlīgajās „Rožkalnu” mājās nav iespējams sastapt, proti, rāpuļus, abiniekus, putnus un citus kustonīšus. Pusdienu galds tika uzklāts „LIDO atpūtas centrā”, kura administrācijai sakāms sirsnīgs paldies par sapratni un bagātīgi izvēlēto ēdienkarti! Pēc lieliskās atpūtas galvaspilsētā aplūkojot vēl neredzētus zvērus un izbaudot gardās pusdienas „LIDO atpūtas centrā”, pienāca laiks steigties atpakaļ uz „Rožkalniem”.
Ļoti skaists saullēkts mūs priecēja 21. jūnija rītā, kad pēc brokastīm tika plūktas Jāņu zāles, lai būtu iespējams radīt pirms svētku noskaņu ar vainagu pīšanu un telpu izkrāšņošanu, kamēr zēni kopā ar saimnieku devās pēc meijām. Lieki piebilst, ka visu dienu valdīja liela rosība, kurai pateicoties tika sakoptas telpas, cepti pīrāgi, cepumi un gatavots Jāņu siers, taču vakarā visa Rožkalnu saime aplīgoja savas mājas, dārzus, lopus un priecājās par padarītajiem darbiem, iegūto pieredzi, emocijām un draugiem. Svētku galds tika klāts ārā pie ugunskura, pie kura pēc maltītes svaigā gaisā kopīgi tika griezti danči, izdziedātas dziesmas, izspēlētas rotaļas, izripināts uguns rats, pārlēkts pāri ugunskuram un kā arī kopīgi sarunāts nākamgad nometni organizēt laikā līdz Līgo svētkiem. 
Šo jauko piedzīvojumu gammu varējām izbaudīt pateicoties EEZ finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „NVO projektu programma” projekta „Sociālās iekļaušanas atbalsta pasākumi bērniem un pieaugušajiem ar invaliditāti” ietvaros.
Paldies mēs vēlamies teikt Burtnieku novada pašvaldībai par atbalsta sniegšanu, tādējādi ļaujot jauniešiem smelties jaunos piedzīvojumos un pieredzi! Paldies, Camphill ciemata „Rožkalni” saimniecei Ievai Zundai par sadarbību un jauko uzņemšanu! vingrosanaKustībā prieks un veselība!

Visi noteikti piekritīs apgalvojumam, ka kustībā ir prieks un veselība? Tāpēc arī Fonds „Iespēju tilts” marta mēnesī piedāvāja 10 nodarbību ciklu ārstnieciskā vingrošanā. Nodarbībās piedalījās gan pieaugušie ar invaliditāti, gan bērni un jaunieši ar invaliditāti.
Lai nodarbības noritētu veiksmīgi, pirmajā nodarbībā dalībniecēm bija jāatzīmē savas sūdzības, kuras fizioterapeite ņēma vērā piedāvājot vingrinājumus. Savukārt, pēdējā nodarbībā dalībnieces tika aicinātas brīvā formātā uzrakstīt savu vērtējumu un izjustās izmaiņas organismā. Dalībnieces atzīmēja, ka ir ļoti apmierinātas ar vingrošanu, ka apguvušas jaunus vingrinājumus, uzzinājušas kā pareizi jāpilda vingrinājums un kam jāpievērš uzmanība, kā arī ko attiecīgais vingrinājums trenē. Vairākas dalībnieces atzīmēja, ka uzlabojusies izturība, spēks un lokanība, kā arī atzīmēja, ka priecājas par saņemto individuālo mājas vingrinājumu programmu un zināšanām kā pareizi ikdienā piecelties no gultas, celt priekšmetus un tml. (ergonomiku). Viena dalībniece atzīmēja, ka muguras sāpes nav pilnībā rimušās, taču esot izkustināti visi muskuļi, kas vērtējams atzinīgi. Īpašs prieks par vingrošanas nodarbībām bija bērniem un jauniešiem, jo tās viņiem sagādāja daudz prieka un izvērtās par patīkamu piedzīvojumu. 
Paldies fizioterapeitei Agatei, par sniegto piedzīvojumu jauniešiem un sniegtajām konsultācijām!

Fonds „Iespēju tilts” piedāvā bezmaksas apmācību programmu „Asistents personām ar invaliditāti” rokas asistents

Fonds „Iespēju tilts” no 2014. gada 23.aprīļa piedāvā četru dienu bezmaksas apmācību programmu „Asistents personām ar invaliditāti’. Uz apmācībām tiek aicināti gan ģimenes locekļi, gan tie, kuri vēlas apgūt šādu programmu, lai palīdzētu personām ar invaliditāti, gan jauniešiem, gan pieaugušiem nokļūt viņiem nepieciešamās un interesējošas vietās. Programmā paredzēts apgūt zināšanas un izpratni par personām ar īpašām vajadzībām, par saskarsmes īpatnībām, kā arī pilnveidot savas komunikācijas prasmes, lai veiksmīgāk spētu sadarboties ar asistējamo personu gan personīgā, gan profesionālā līmenī.
Vairāk informācijas pa tālruni 29904159, Zita Gustavsone.

3e432fe5dbb9127360d3b97c1a35e147Fonds „Iespēju tilts” aicina 26. un 27. februārī uz divu dienu semināru „Lietišķā saskarsme. Lietišķā etiķete”.

Cilvēku savstarpējam attiecībām ir ļoti nozīmīga loma mūsu dzīvē. Mēs visi esam saistīti ar citiem cilvēkiem un atkarīgi no viņiem tāpat kā viņi ir atkarīgi no mums. Saskarsme var būt gan oficiāla, gan neoficiāla. Oficiālo saskarsmi nosaka sabiedrībā pieņemtās normas, savukārt neoficiālo nosaka cilvēcīgās normas. Tāpēc, pieklājība var būt viens no ieguldījumiem, kas neko nemaksā, bet nodrošina neizmērojamas dividendes  - apkārtējo cilvēku cieņu.  

Šo divu dienu laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar jau zināmo, varbūt mazliet piemirsto -  ar pieklājības un uzvedības normu kopumu, kas atvieglos un veicinās savstarpējo komunikāciju veidojot veiksmīgu saskarsmi lietišķajā vidē, kā arī dalībnieki uzzinās, kā pareizi - lietišķi izskatīties un uzvesties, atstātu pozitīvu pirmo iespaidu par sevi un savu biedrību.

psihologa konsultacijasFonds "Iespēju tilts" piedāvā bezmaksas individuālas psihologa konsultācijas!

Fonds „Iespēju tilts”, ar šā gada 17.janvāri piedāvā bezmaksas individuālas psihologa konsultācijas un atbalsta grupas. Uz konsultācijām tiek aicinātas personas ar invaliditāti, gan jaunieši, gan pieaugušie. Īpaši tiek gaidīti arī vecāki, kuru bērni un jaunieši ir ar intelektuālās attīstības un funkcionālajiem traucējumiem. Individuālās konsultācijas laikā speciāliste uzklausīs jauniešu/vecāku un pieaugušā sāpi un būs atvērta jebkuram, viņus interesējošam jautājumam.
Vairāk informācijas pa tālruni 29904159Zita Gustavsone.